Майбутнє

Майбутнє

Концепція розвитку ВДНГ на 40 років.

20 липня 2017 року ВДНГ презентував громадськості Концепцію розвитку на 40 років. Коротко: на ВДНГ буде виділено кілька кластерів: 

  • конференц-експозиційний та арт (центральна історична зона); 

  • освітній та інноваційний (північна зона); 

  • виставковий та діловий (південна зона);

  • ландшафтний та еко-рекреаційний (зона центрального входу);

  • спортивний та лісопарк.

Презентація 

https://www.youtube.com/watch?v=g7s1dwS7MQI

У планах: створення музею науки, освітніх центрів, арт-резиденцій, дитячих зон, виставкового центру світового рівня, бізнес-кампусу, конференц-центру, музею монументальної пропаганди, тощо. При цьому зелена зона ВДНГ має бути повністю збережена і навіть збільшиться. Житлової забудови не планується.

На реалізацію цих планів потрібно залучити інвестиції у розмірі від 170 до 350 мільйонів євро та строком на 40 років. Залучати бюджетні кошти для втілення концепції ВДНГ не планується. Необхідне фінансування керівництво комплексу збирається зібрати через державно-приватне партнерство (1). Підхід до розвитку території — «антикрихкість», коли система, створена за рахунок окремих бізнес-кейсів, стає тільки сильнішою від непередбачуваних несподіванок майбутнього.

Весь отриманий від діяльності ВДНГ чистий прибуток направлятиметься виключно на розвиток ВДНГ: інфраструктуру, ремонти, благоустрій території, догляд за лісопарковою зоною.

Одна з головних цілей ВДНГ —  вплинути на зростання рівня культурного капіталу всієї країни. Новий менеджмент Експоцентру на власному досвіді показує, які соціальні установки є важливими для процвітання суспільства, і на які з них здатне вплинути ВДНГ через приклади їхнього втілення. 

ВДНГ може і має стати моделлю кращого майбутнього України.

Автори Концепції розвитку – ВДНГ, CIVITTA та PUPA. CIVITTA – міжнародна група в сфері управлінського консалтингу в країнах Центральної та Східної Європи. PUPA – Public Urbanism Personal Architecture, міжнародна група урбаністів.

Участь в презентації Концепції  взяла дружина п’ятого Президента України пані Марина Порошенко. Вона, разом із генеральним директором ВДНГ Євгеном Мушкіним, урочисто відкрили на центральній алеї арт-об'єкт «Трансформація», який є символом особистісного розвитку.

І хоча планування на 40 років наперед для України — великий строк,  команда ВДНГ має відповідь професійних психологів, чому планувати життя надовго – правильно.

https://www.youtube.com/playlist?list=PL6eb-9DQ-k_W5vxlywxvYyEMl_muzXlGy

Розпочнемо майбутнє!

Let's start the future!

(1) Економічні відносини «державно-приватне партнерство» передбачають, що інвестор вкладає у проект свої гроші та/або інші активи, а державне підприємство вкладає своє право на освоєння території. Інвестор отримує право на управління новоствореним об'єктом на довгий термін на взаємовигідних для себе та державного підприємства умовах. Після договірного терміну проекту інвестор може по додатковій домовленості із держпідприємством подовжити договір про спільну діяльність або віддати проект в державне управління. Така модель у міжнародній практиці називається «build-operate-transfer», «будуй-керуй-передай». «При таких сумах необхідних інвестицій серйозним стає питання захисту інтересів інвесторів», – каже Євген. «Такий захист забезпечуватиметься зокрема договорами про спільну діяльність із заздалегідь погодженими умовами державно-приватного співробітництва. Ми готові захищати кожного підприємця, який працюватиме з нами. Успішність вже втілених на ВДНГ бізнес-проектів, а також публічність нашої роботи цьому сприяють».