Про ВДНГ

6 липня 1958 року – саме цього дня розпочалася історія ВДНГ.

Побудований, як величне місце досягнень, він займає приблизно 287 га території та нараховує більше 150 будівель і споруд, 19 з яких мають статус історико-культурних пам'ятників України. Один з 5 найбільших виставкових центрів світу, самий зелений експоцентр планети, цей архітектурний шедевр радянського необароко стає справжнім символом швидкої післявоєнної відбудови України та впевненості у майбутньому цілої країни після II світової війни.

З 2016 року ВДНГ переживає суттєві зміни, поступово перетворюючись на Національний культурно-просвітницький парк, що впливає на систему цінностей (світоглядних установок) майбутніх щасливих громадян процвітаючої держави. Не зважаючі на драматичні виклики, що охопили планету в цілому та українську державу зокрема (війна, розв'язана росією, пандемія, економічні кризи тощо), ВДНГ стає самодостатньою стійкою державною інституцією, що надихає мільйони людей, позитивно впливаючи на культурний простір України. Національний комплекс “Експоцентр України” стає однією з небагатьох державних установ, що проходить успішну трансформацію, про що свідчать як економічні показники організації, так і ключові показники діяльності установи в сфері культури. Так, лише за 2021 рік ВДНГ відвідують більше 5,5 мільйонів людей (у 2014 відвідуваність була всього 250 тис осіб), а на території за рік проведено загалом майже 3 тисячі заходів (36 заходів проведено у 2015 році).  

Саме тут вперше в Україні створено Музей науки, Урбан-парк, сезонний парк «Зимова країна на ВДНГ», сучасний центр адопції тварин "Patron Pet Center", Парк гойдалок, музей гітар, приватний РАЦС з унікальним простором для весільних церемоній. Окрім цього, на ВДНГ відроджена та функціонує унікальна Оранжерея, один з найбільших мотузкових парків країни, кілька концертних залів, відкритий басейн, дві школи базової освіти, школа танців, школа верхової їзди, коворкінг, зона відпочинку «Сад гамаків», простір для заходів та дозвілля "Поляна на ВДНГ", медіастудія "Pandora", виставка живих метеликів, хаби та квести, рекреаційні зони, ресторани та кафе. Саме тут створюються та проходять популярні телевізійні шоу "Танці з зірками", "Голос країни", тут були створені та проходили унікальні 3-Д шоу "Вартові Мрій", "Дім Таємничих Пригод", "Вінтера", "Кібер Санта". ВДНГ стає домівкою одного з найбільших в Європі та наймасштабнішого в Україні міжнародного музичного фестивалю Atlas Weekend.

Після повномасштабного вторгнення держави-терориста росії на територію України ВДНГ став місцем безпеки та укриття для тисяч киян, хабом для десятків благодійних та волонтерських проєктів, місцем психоемоційного відновлення українців.