Правила

Правила

Правила поведінки та перебування на території Національного комплексу “Експоцентр України” (ВДНГ)

І. Загальні положення

 1. Ці Правила визначають порядок відвідування Національного комплексу “Експоцентр України” (ВДНГ), в тому числі і локації “Урбан-Парк”, інших локацій на території ВДНГ, основні права, обов’язки та правила поведінки відвідувачів та контрагентів.

 2. Дія Правил поширюється на всіх відвідувачів та контрагентів ВДНГ, незалежно від громадянства, статі, віросповідання, віку та мети відвідування ВДНГ.

 3. Відвідувачі та контрагенти при перебуванні на території ВДНГ зобов’язані дотримуватись належного громадського порядку, правил пожежної безпеки, правил дотримання тиші в громадських місцях в місті Києві, санітарно-гігієнічних норм, інших норм безпеки життєдіяльності.

 4. ВДНГ можна відвідати без вихідних, вхід на територію здійснюється на безоплатній основі. На локації проведення заходів за погодженням із адміністрацією ВДНГ може встановлюватися плата за вхід та графік роботи.

 5. Графік роботи ВДНГ з 07:00 до 22:00, у разі необхідності при проведенні заходів на території графік може змінюватись. 

 6. Графік роботи ВДНГ під час дії воєнного стану встановлюється відповідно до запровадженого часу комендантської години у місті Києві.

 7. Відвідування та здійснення будь-якої діяльності на території та в павільйонах/приміщеннях ВДНГ у комендантську годину під час дії воєнного стану забороняється.

 8. Забороняється пошкоджувати зелені насадження (зривати квіти, викопувати, знищувати, ламати гілки дерев, пошкоджувати коріння, кору дерев тощо), а також висаджувати будь-які рослини на території ВДНГ.

 9. Забороняється пошкоджувати, знищувати або у будь-який інший спосіб (в тому числі розмальовувати тощо) змінювати будівлі, споруди та/або інше майно ВДНГ.

 10. Вигул собак та інших домашніх тварин на території ВДНГ (крім спортивних майданчиків та кортів) дозволяється за умови, що супроводжуюча особа самостійно за ними прибирає. Собака має бути одягнений в намордник або на короткому повідку.

 11. Без попереднього погодження, підписання відповідного договору та/або проведення оплати на рахунок ВДНГ забороняється:
  - здійснення будь-якої комерційної, рекламної та/або іншої діяльності  з метою отримання прибутку на території ВДНГ;
  - проведення на території ВДНГ комерційної відео- та фотозйомки на фоні екстер’єрів павільйонів, будівель, використання зображень об’єктів, здійснення аудіозаписів з комерційною метою або з метою розміщення в інформаційному просторі (соцмережі, телебачення та ін.); виключення – приватна фотосесія у форматі одна модель/один фотограф;
  - організація спортивних, інших масових заходів, здійснення тренерської діяльності на території ВДНГ без оформлення відповідних документів та проведення оплати;
  - організація event/рекламними агенціями та event-менеджерами дозвілля у форматі пікніків та малих приватних заходів від 8 осіб.

 12. Будь-яка політична чи релігійна агітація на території ВДНГ (в тому числі павільйонах, будівлях, тощо) не допускається та забороняється.

 13. Збирати фрукти та інші плоди рослин на території ВДНГ дозволяється лише в об’ємах, що не перевищують денної норми споживання на 1 сім’ю з 3 осіб; заготівля фруктів, інших плодів рослин, лікарських рослин з комерційною метою забороняється.

 14. На території ВДНГ дозволяється ходити по газонах.

 15. Забороняється розміщення будь-якого майна на території ВДНГ без погодження з адміністрацією ВДНГ.

 16. Забороняється розведення вогнищ поза межами відведених для цього місць.

 17.  Забороняється   кидати   на   території  ВДНГ  непогашені   сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, споживати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої, вина столові, курити тютюнові вироби, використовувати електронні сигарети та пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, знаходитись під дією вищезгаданих виробів, крім місць та локацій, що облаштовані для цієї мети.

 18. Забороняється підпалювати суху траву на території ВДНГ, в тому числі на галявинах у лісі та на землях, що межують з лісами, в полях; самовільно випалювати рослинність та її залишки (в тому числі пух, листя тощо).

 19. Забороняється смітити на території ВДНГ, влаштовувати звалища сміття, накопичувати рідкі та тверді відходи.

 20. Забороняється перебувати на спортивних локаціях ВДНГ у взутті,  здатному завдати шкоди професійному покриттю, в тому числі у взутті на підборах та з шипами, а також катання на будь-якому виді транспорту (в тому числі роликах, скейтборді, самокатах тощо), що мають гумове покриття.

 21. На території ВДНГ заборонено використовувати будь-які піротехнічні засоби, а саме салюти, феєрверки, петарди та бенгальські вогні. 

 22. На території ВДНГ забороняється гучна музика, з звуковідтворювальною технікою, а також музика з  ненормативною лексикою.

 23. Забороняється на території ВДНГ, а також в павільйонах та  приміщеннях, використовувати музичний продукт держави-агресора, в тому числі публічне виконання, публічний показ, публічна демонстрація, публічне сповіщення (доведення до загального відома, в тому числі через будь-які засоби зв'язку таким чином, що будь-яка особа може отримати до них доступ з будь-якого місця і в будь-який час за її власним вибором) фонограм, відеограм та музичних кліпів, які здійснені співаком (співачкою), громадян держави-агресора. У разі використання фонограм, відеограм та музичних кліпів співаків (співачок) громадян держави-агресора ВДНГ залишає за собою право негайно знеструмити місце трансляції музичного продукту держави-агресора. 

 24. Заходити в павільйони, інші приміщення, в тому числі в оранжерею, туалети, з тваринами дозволяється виключно з погодження адміністратора локації (іншої уповноваженої особи ВДНГ). Собака має бути одягнений в намордник або на короткому повідку.

 25. Забороняється на території ВДНГ проводити промоакції, здійснювати розповсюдження рекламних матеріалів (буклетів, візиток, листівок, флаєрів тощо).

 26. При проведенні заходів (виставок, ярмарків, фестивалів тощо) на території ВДНГ можуть встановлюватися додаткові правила та обмеження щодо відвідування локацій проведення цих заходів.

 27. Забороняється перебувати в купальних костюмах на території ВДНГ, крім спеціально відведених місць (басейн, спортивні майданчики тощо), якщо на них не проводяться масові заходи.

 28. Дітям віком до 7 років при пред'явленні свідоцтва про народження дитини вхід в туалети ВДНГ є безкоштовним. 

 

ІІ. Правила для пішоходів, вело- та іншого індивідуального транспорту

 1. Велосипедисти, водії електротранспорту та самокатів мають користуватися велодоріжками. Решта асфальтованого покриття – для пішоходів у зонах, де обмежений рух автотранспорту, та для пішоходів та будь-якого транспорту, де не обмежений рух автотранспорту.

 2. Пішоходи можуть використовувати увесь вільний простір доріг у зонах, де обмежений рух автотранспорту. Перетинати велодоріжки дозволено тільки по пішохідних переходах.

 3. Особи, що вчать дітей кататися на роликах, мають слідкувати, щоб учні не заїжджали на велодоріжки.

 4. Пересування будь-якими автомобільними, пішохідними, вело- та іншими маршрутами по території ВДНГ може тимчасово обмежуватися під час проведення заходів (у т.ч. під час монтажу/демонтажу).

 

ІІІ. Правила в'їзду та перебування транспорту на території ВДНГ

 1.  Проїзд та стоянка поза асфальтованою частиною автотранспорту забороняється.

 2.  Рух автотранспорту по території ВДНГ здійснюється відповідно до Схеми руху автотранспорту на території ВДНГ.

 3.  Дороги на території ВДНГ є внутрішніми дорогами, призначені для потреб комплексу та заїзду відвідувачів, контрагентів, мають по одній смузі для руху в кожному напрямку. Рух транспорту по території ВДНГ здійснюється відповідно до Правил дорожнього руху України.

 4.  Перебування автотранспорту на території ВДНГ є платним, в часі не обмежується. Тарифи затверджуються адміністрацією ВДНГ. Транзитний проїзд автотранспорту через територію ВДНГ здійснюється виключно на платній основі.

 5.  Максимальна швидкість руху будь-якого транспорту на території ВДНГ 20 км/год.

 6.  Заборонене паркування автотранспорту біля павільйонів ВДНГ №1-11, на проїжджій частині та зелених зонах. Дозволено залишати авто на спеціально відведених місцях, що вказані на Схемі руху автотранспорту на території ВДНГ (нижче).

 7.  Заборонений рух автотранспорту біля павільйонів ВДНГ №1-11 з 10:00 до 22:00 год. З 22:00 до 10:00 години доби рух дозволено лише з увімкненою аварійною світловою сигналізацією.

 8.  Безкоштовний заїзд на територію ВДНГ дозволяється службовим автомобілям ВДНГ, автомобілю швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, поліції, СБУ, міських аварійних служб – у разі виконання ними своїх службових обов’язків. Дозвіл на безкоштовний виїзд за відповідним зверненням зацікавлених осіб оформляється адміністрацією ВДНГ.

 9.  Водіям та власникам транспортних засобів забороняється здійснювати миття транспортних засобів, а також проводити ремонтні роботи не у визначених місцях.

 

ІV. Правила відвідування скейт-парку локації “Урбан-парк” 

 

 1.  Перебування на фігурах скейт-парку дозволяється тільки на трюкових самокатах (без пегів), роликових ковзанах для заняття роллерблейдингом, скейтбордах та велосипедах BMX (без пегів).

 2.  Забороняється використання прогулянкових велосипедів, гіробордів, дитячих колясок, велобігів, триколісних самокатів та роликів з підсвіткою.

 3.    Забороняється заважати катанню в скейт-парку, в тому числі сидіти, ходити поміж фігур тощо.

 4.  Кожен відвідувач скейт-парку зобов’язаний мати захисний шолом, наколінники та комплект захисту протягом усього часу перебування на локації.

 5.  Забороняється перебування на скейт-парку дітям віком до 6-ти років, дітям віком від 6-ти до 12-ти років без нагляду батьків, опікунів чи інших уповноважених осіб.

 6.  Забороняється перебування на скейт-парку у дощ або за інших умов, при яких скейт-парк може бути вологим та небезпечним.

 7.   Забороняється стояти на одному місці, крім зон для розгону.

 8.  Забороняється вживати на території спорту їжу, напої, приносити з собою скляну тару, жувальні гумки та будь-які інші предмети, що можуть забруднити поверхню скейт-парку.

 9.  Забороняється клеїти наклейки (стікери), малювати (у тому числі графіті) на поверхнях скейт-парку.

 10.  Забороняється залишати особисті речі на фігурах та будь-яких інших поверхнях скейт-парку, крім спеціально відведених місць на локації “Урбан-Парк”.

 11.  Забороняється змінювати або модифікувати будь-які перешкоди (елементи, фігури) у скейт-парку, а також несанкціоновано розміщувати й використовувати особисті фігури (перила, бокси) без попереднього узгодження з адміністрацією ВДНГ.

 12.  Забороняється відпочивати, сидіти, лежати на фігурах скейт-парку.


 

VI. Відповідальність та контроль

 1. Під час відвідування ВДНГ, незалежно від мети перебування на території ВДНГ,  кожний відвідувач погоджується із цими Правилами та зобов’язується неухильно їх виконувати.

 2. У разі оголошення відповідних оповіщень (сигналів та повідомлень) про загрозу та виникнення надзвичайної ситуації, повітряної тривоги, тощо, відвідувачі ВДНГ мають терміново прослідувати в укриття цивільного захисту.

 3. Батьки, діти яких перебувають на спортивних чи дитячих майданчиках, локації “Урбан-парк” несуть повну відповідальність за життя і здоров'я своєї дитини самостійно. 

 4. У разі виникнення нещасних випадків відвідувач повинен негайно повідомити в медичний пункт або звернутись за номером 103 для надання подальшої медичної допомоги.

 5. Контроль за виконанням цих Правил здійснюють працівники ВДНГ та служби охорони.

 6. У разі порушення даних Правил або відмови їх виконувати до відвідувачів можуть бути застосовані міри примусового виведення з території ВДНГ, а у випадках передбачених законодавством, особи, які порушують ці Правила несуть адміністративну, цивільну та кримінальну відповідальність.