Екскурсія-подорож на ВДНГ у вересні

17.08.2020
Екскурсія-подорож на ВДНГ у вересні

Київський ВДНГ буде водити екскурсії історичними місцями Експоцентру

Над створенням сценарію для власної екскурсії-подорожі на ВДНГ працювали майже місяць. Завдяки прискіпливій роботі та унікальним фотографіям і відео, що багато років зберігаються в архівах Експоцентру, прогулянку вдалось зробити не лише цікавою, а й пізнавальною.

Наталія Верьовка, креативна продюсерка Національного комплексу «Експоцентр України»:

Ми створили екскурсію, яка допоможе гостям ВДНГ більше дізнатися про улюблене місце відпочинку й ближче познайомитися з його історією, сьогоденням, пофантазувати над майбутнім. Адже ми впевнені, що по-справжньому полюбити ВДНГ можна тільки звернувши увагу на ті деталі, які зазвичай не помітні відвідувачам, прийнявши минуле Експоцентру, як невіддільну частину його сучасного та майбутнього життя.

Під час екскурсії ми розвіємо міфи, пов’язані з ВДНГ та відкриємо давно зачинені павільйони, які зберігають таємниці й спогади; покажемо легендарні місця, які свого часу вразили Маргарет Тетчер, надихнули Шарля де Голля та зачарували принца Філіпа.

Зокрема під час власної екскурсії на ВДНГ можна буде завітати до таких локацій:

Ротонда головного павільйону ВДНГ — оглядовий майданчик знаходиться на висоті 50 метрів. Трохи вище розташовано знаменитий 25-метровий шпиль із зіркою, на обробку якого пішло кілька кілограмів сусального золота. Втім піднявшись вузькими гвинтовими сходами, можна буде побачити не лише зірку, а й приголомшливий вид на всю територію Експоцентру, Голосіївський ліс, навколишні житлові квартали і навіть Батьківщину-мати.

Вугільна шахта — у радянські часи павільйон №13 було побудовано для демонстрації досягнень вугільної промисловості. Зверху цього може і непомітно, але під будівлею знаходиться єдиний у світі макет справжньої шахти в реальну величину. Підземна експозиція складається з двох тунелів довжиною близько 55 м з декількома виробками та забоями. В основному тунелі прокладені рейки, а раніше навіть каталася вагонетка з вугіллям.

Євген Мушкін, генеральний директор Національного комплексу «Експоцентр України»:

Зараз ми всі спостерігаємо етап відродження ВДНГ, він перетворюється на найпотужніший культурно-дозвільний центр в країні. Основна ідея екскурсії — через занурення у маловідомі деталі, показати всі зміни, що відбулися на території Експоцентру протягом останніх років. Проте не менш важливою задачею для нас є збереження історичної цінності цього величного місця. Побачити кадри з минулого та оцінити зміни учасники екскурсії зможуть за допомогою спеціальних QR-кодів. 

Тривалість кожної — 3 години. Знайомити гостей з таємницями комплексу буде Оксана Пурик — професійний екскурсовод, що спеціалізується на авторських прогулянках незвичайними місцями. Вартість екскурсії складатиме 200 гривень. Усі зароблені кошти будуть витрачені на відновлення та благоустрій Експоцентру.

У версні екскурсія-подорож відбудеться в такі дати:

5/09    11:00, 16:00

6/09    11:00, 16:00

12/09  11:00, 16:00

13/09 11:00, 16:00

26/09 11:00, 16:00

Записатися на екскурсію подорож на ВДНГ у два кроки можна за посиланням або купити квитки у касі контактного зоопарку безпосередньо перед екскурсією.