Як зірки відзначають Масляну

11.03.2021
Як зірки відзначають Масляну

Учасники концерту від Радіо П'ятниця на Запальній Масляній розповіли про свої сімейні традиції та дитячі спогади, пов’язані зі святом.

Артур Боссо

Свято Масляної мені подобається з дитинства. Приготування млинців здавалося справжнім магічним процесом. Ми з сестрою немов кошенята крутилися на кухні біля мами. Не відриваючи очей чекали, коли гарячий запашний млинець впаде зі сковорідки на тарілку, щоб відразу його з'їсти. 

Роки пройшли, а звичка з'їсти кілька гарячих млинців прямо зі сковорідки залишилася і досі. Ну і найголовніше, це Прощена неділя — день, коли ми просили один в одного пробачення. У дитинстві це було потішно й цікаво. Але з роками я почав розуміти силу цієї дії й усвідомив, що просити пробачення можна і потрібно не тільки в цей день.

Юлія Купцова

З дитинства у мене залишилися найтепліші спогади про Масляну. Пам'ятаю, як бабуся з мамою на кухні випікали млинці, а я завжди їм допомагала їх їсти. Ну і готувати теж допомагала, звичайно ж! 

Мені був шалено цікавий сам процес приготування, адже для мене маленької це була якась магія. Я завжди думала: «Як з такої рідини можуть вийти такі не рідкі й смачні млинці». Пам'ятаю цей чудовий запах ванілі, який заповнював весь будинок. А ще в дитинстві я любила робити з млинців маску для обличчя з трьома дірочками й, бігаючи з нею по дому, лякати всю свою сім'ю! Спочатку, до речі, таку ідею подав мій тато, який у такий спосіб налякав мене, але і я, звичайно ж, підхопила цей веселий «челендж» (сміється).

Анна Трінчер

У нашій родині млинці на Масляну пече тільки бабуся за простим рецептом —  кефір, борошно, яйця, цукор, соняшникова олія. На цей неймовірний аромат збігається вся родина. І тоді ми вже всі разом додаємо різноманітні джеми та інші начинки.

Олег Кензов

Традиція збиратися на свята всією родиною у батьківському домі завжди була і є. Проте не завжди вдається приїхати. Знову ж професія, нікуди не дінешся.
Але коли виходить вирватися до рідних — це сімейне вогнище, аромат свіжоспечених млинців з медом, яблучним повидлом, сметаною, червоною рибою. Це, мабуть, один з улюблених видів відпочинку.

СолоХа

Я поважаю традиції Масляної й дуже люблю свою сім'ю, проте вже 5 років поспіль проводжу це свято не вдома, а на сцені. Цьогоріч я теж буду виступати на народному гулянні: співати, танцювати та дарувати гарний настрій українцям. До речі, по приїзду додому в Одесу я завжди печу млинці, запрошую гостей і відзначаю цей день вже в колі своїх рідних і близьких.