Київський Кит: 12-метрову медіа скульптуру з переробленого пластику презентують на ВДНГ

13.09.2021
Київський Кит: 12-метрову медіа скульптуру з переробленого пластику презентують на ВДНГ

15 вересня о 16:00 на ВДНГ відбудеться урочисте відкриття унікальної 12-метрової медіа скульптури Валерія Коршунова Київський Кит з переробленого пластику. 

Це буде перша скульптура в Україні, яка з допомогою інтерактивного освітлення буде відображати стан забруднення повітря. “Київський Кит” стане найбільшою скульптурою з переробленого пластику в Україні. Пластик для неї збирали кияни під час організованих прибирань, в тому числі - учні 25 київських шкіл, що навіть під час карантину зібрали більше тонни пластику!

Мета культурно-екологічного проєкту Київський Кит - привернути увагу українців до уважного ставлення до екології, сортування та переробки сміття та дбайливого ставлення до довкілля, а також дати киянам варіант не викидати пластик на звалища, а створити з нього об'єкт сучасного мистецтва!

Цей проєкт зайняв перше місце в рейтинговому реєстрі УКФ програми Культура+, та реалізується за підтримки Українського культурного фонду, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства культури та інформаційної політики України. 

Сьогодні екологічна культура нашого суспільства знаходиться на дуже низькому рівні: "Україна потрапила в топ 10 країн з найбільшим обсягом сміття на людину", "Київ знову у ТОП 10 міст світу з найбруднішим повітрям", "Великомасштабні пожежі на полігоні відходів поблизу Львова забрали життя кількох людей"- навіть після таких заголовків більшість українців, впевнені що екологічні проблеми - вони десь далеко в Африці, і за екологію має відповідати хтось інший. І якщо вже сьогодні не починати щось змінювати у свідомості нашої нації,  нашим дітям доведеться жити в брудній країні сміття, яку ми їм залишимо: брудна вода, брудне повітря, брудна земля. 

«Я вірю, що можливо створити сучасні об'єкти мистецтва у всіх куточках України, і замість отруйних сміттєзвалищ, вони стануть їх прикрасами та туристичними магнітами. Це значно посилить розуміння ролі культури та мистецтва в житті українського суспільства та надасть нам всім приклад, як соціальна ініціатива і поява нового мистецького об'єкта може вплинути на розуміння екологічних ініціатив, на наших дітей, і навіть на економіку району та інтегрувати екологічну культуру в щоденні громадські практики" - каже автор Скульптури Валерій Коршунов.

Проєкт Київський Кит сприятиме формуванню навичок сортування та переробки сміття, створенню нової екологічної культури, і драйвити його буде креативне рішення: перетворення, сортування і переробка пластику - на сучасні об'єкти паблік арту, які будуть ставати новими зонами відпочинку та прикрашати місто, а також стануть індикаторами стану екології. 

Медіа-скульптура Київського Кита має інтерактивну підсвітку, що підключена до системи моніторингу стану забруднення повітря та води, а також враховує кількість опадів, пори року, календарну дату та, навіть, фази місяця, що пов'язані із рівнем припливів по всьому світу. Через це скульптура та її оточення візуально постійно будуть змінюватися та кожного разу скульптура буде сприйматися спостерігачами по різному.

Запрошуємо киян та гостей міста на цю важливу подію!

Поява скульптури біля 11 павільйону ВДНГ -  є символічним поверненням Київського Кита, адже саме тут, біля павільйону «Дари моря» з радянських часів й до 90-х років знаходився інший кит – муляж Синього кита, основою якого був справжній 12-метровий скелет найбільшого ссавця планети.

На презентації 15 вересня о 16:00 біля 11 павільйону ВДНГ,  серед спікерів будуть присутні:

  • Валерій Коршунов - автор скульптури Київський Кит, відомий соціальними та культурними проєктами Чорнобиля, серед яких Звуки Чорнобиля, Артефакт, найбільша в Україні діджитал-скульптура «Чорнобильське Сяйво», на радіолокаційній станції Дуга, організація Волонтерського штабу на пожежах у Чорнобилі та інші.

  • Роман Абрамовський - Міністр захисту довкілля та природних ресурсів;

  • Євген Мушкін - генеральний директор НК Експоцентр України ВДНГ;

  • Олена Колтик - директорка Департаменту питань поводження з відходами та екологічної безпеки Міністерства захисту довкілля;

  • Києве, Мий - громадська організація еко-активістів, які займаються громадськими прибираннями в Києві. 

  • Учні 25 київських шкіл, що долучились до збору пластику.

«Київський Кит» має стати новим місцем відпочинку та туристичним магнітом Києва, але перш за все він має стати символом відродження екології України. 

Слідкуйте за новинами проєкту у соцмережах: 

Facebook

Instagram

Telegram

Відеопрезентація проєкту

 

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.

Сайт

Facebook

 

Акредитація ЗМІ

Олена 0509300222