У рамках мистецького сезону ВДНГ облаштує дитячий майданчик, присвячений творчості Марії Примаченко

20.07.2021
У рамках мистецького сезону ВДНГ облаштує дитячий майданчик, присвячений творчості Марії Примаченко

Біля Офісу Президента України на вулиці Банковій, 11, у Києві відкриють артлокацію – дитячий майданчик, оформлений за мотивами творів всесвітньо відомої української художниці Марії Примаченко.

Роботи зі встановлення артоб’єкта вже розпочалися. Ігровий майданчик відкриється для всіх охочих уже в серпні цього року. Він буде безкоштовним.

Ініціатива створення цього мистецького об'єкта належить Національному комплексу «Експоцентр України» (ВДНГ) у межах щорічного проєкту «Літо на ВДНГ», який уже дав старт багатьом іншим цікавим проєктам. 

Натхненням для артлокації біля Офісу Президента слугувала творчість однієї з найбільш впізнаваних художниць України Марії Примаченко. Тому цей ігровий майданчик буде однаково цікавим як для дітей, так і для дорослих. Усі відвідувачі матимуть змогу глибше познайомитися з українською культурою. 

Майданчик буде зручним і для людей з особливими потребами. Між іншим, у творчості художниці Марії Примаченко фахівці-мистецтвознавці простежують інклюзивне світосприйняття.  Кожен образ тут унікальний і прекрасний по-своєму, і саме через це автори майданчика декларують основну ідею інклюзії: рівний простір для всіх. 

Глава держави підтримав створення такого ігрового майданчика біля Офісу Президента. 

«Це дуже добре, що з’являються такі ініціативи. Облаштовувати цікаві локації біля Офісу Президента вже стало гарною традицією. Взимку до новорічних свят ми робили тут святкове містечко, яке дуже сподобалося киянам, — тут завжди було людно. А влітку тут з’являться фантастичні образи із творів художниці Марії Примаченко. Діти розважатимуться на майданчику, а їхні батьки зможуть дізнаватися більше про нашу різноманітну, яскраву й самобутню культуру. Площа біля Офісу Президента стане справжнім артпростором для людей, майданчиком для яскравого й позитивного дозвілля українських родин», — зазначив заступник керівника Офісу Глави держави Кирило Тимошенко.

 «Ми дуже раді, що у нас вийшло реалізувати цей проєкт. Роботи Марії Примаченко були вибрані не випадково — вони якнайкраще ілюструють добро, українську гостинність і передають національний колорит. Ми знаємо, що і кияни, і гості столиці часто гуляють біля Будинку з химерами та прилеглими до нього вулицями, тому маємо надію, що, познайомившись із такою незвичною локацією в центрі міста, вони отримають позитивні емоції та вирішать завітати і до Експоцентру», — зауважив генеральний директор Національного комплексу «Експоцентр України» Євген Мушкін.