620 млн гривень — обʼєм допомоги для ЗСУ та ВПО від благодійних та волонтерських ініціатив на ВДНГ

10.08.2023
620 млн гривень — обʼєм допомоги для ЗСУ та ВПО від благодійних та волонтерських ініціатив на ВДНГ

UPD: за уточненою інформацією від Made in Ukraine, на весь період було закуплено 8 авто для ЗСУ та надано близько 3 тисяч тонн благодійної допомоги, загальна сума = 180 млн.
Таким чином повний об'єм допомоги благодійних фондів разом з цією частиною складає 800 млн грн.

З лютого 2022 року на ВДНГ діють благодійні фонди та волонтерські організації, які разом із резидентами ВДНГ допомагають військовим та цивільним. За цей час всі ці ініціативи  зробили дуже цінний вклад у боротьбу з окупантом й ми безмежно вдячні всім цим неймовірним людям. Приблизна загальна сума такої допомоги станом на початок серпня склала 620 млн грн. Сьогодні хочемо згадати про всіх благодійників на ВДНГ й результати нашої спільної роботи за період повномасштабної війни.

Благодійний фонд «Трініті Україна» передав військовим понад 46 тисяч сухпайків - саме тих, які збирали разом зі всіма охочими щовихідних на ВДНГ. Окрім харчових потреб фонд опікується також питанням амуніції та техніки для наших захисників та захисниць. Так, вже передали на фронт понад 50 автівок та швидких, понад 11 тисяч аптечок, близько 100 генераторів та зарядних станцій та понад 200 дронів. Також придбали МАЗ та танковий транспортер для ГУР й забезпечили військових близько 20 тисячами хімічних грілок, 500 комплектами теплої зимової форми, 700 комплектами термобілизни й тактичним взуттям. Фонд постійно допомагає й цивільним: близько 66 тисяч ВПО розселено та забезпечено всім необхідним. «Трініті Україна» опікується також притулками для тварин й допомагає лікарням, закуповуючи необхідну техніку.

Благодійний фонд «Життєлюб» з 24.02.22 відвантажив понад 4500 тонн гуманітарного вантажу - допомоги жителям Луганської, Донецької, Харківської, Запорізької та Дніпропетровської областей. Також відправлено 50 тонн корму для тварин у різні регіони України та 20 тонн медикаментів та медобладнання у лікарні Херсонщини, Харківщини та Донеччини. 

Благодійний фонд «Для моєї України» працює зі стратегічними запасами продуктів для Дитячих будинків, Військових шпиталів, Соціальної служби Києва та Київської області, геріатричних центрів. Всього за час роботи на ВДНГ було видано допомоги на понад 20 млн грн тим, хто її потребував. Так, було зібрано понад 50 тисяч продуктових наборів, організовано видачу ліків Військовим шпиталям на понад 3 млн грн та засобів першої меддопомоги для військових на суму близько 1 млн грн.

ГО «Ініціативне покоління» за півтора року опрацювало понад 5600 заявок на допомогу та видало понад 2,2 тисячі тонн гуманітарки для 18 областей України. Також за цей час було передано 237 тонн корму для тварин, 11 автомобілів швидкої допомоги й 12 позашляховиків для армії. Наразі ГО закріпило партнерство з 41 країнами. 

Made in Ukraine з початку повномасштабного вторгнення отримали грошову допомогу у розмірі 6 958 780 грн та 2550 тонн гуманітарного вантажу. Більшу частину коштів витратили на закупівлю ліків (понад 4 млн), також придбали авто для ЗСУ (понад 912 тис.) й іншу необхідну допомогу для військових (понад 600 тис. грн). Окрім того, була організована допомога ВПО на понад 250 тис. грн.