Різдво не спинити: якою буде «Зимова Країна на ВДНГ»

28.11.2022
Різдво не спинити: якою буде «Зимова Країна на ВДНГ»

«Зимова країна на ВДНГ» працюватиме з 10 грудня по 26 лютого, щоденно з 10:00 до 21:00. Вхід — вільний.

«Зимова Країна на ВДНГ», що за сім попередніх років стала традиційним творцем святкового настрою для киян і гостей столиці, цього року працюватиме в умовах критичного енергозаощадження.

Від новорічної сцени й усіх заходів відмовилися — територія Експоцентру, як і влітку, працюватиме виключно в режимі парку. Жодних коштів із держбюджету на облаштування «Зимової Країни» залучати не будуть, усі активності на території реалізують власним коштом підприємства. Для прикраси локацій використають декорації  минулих років.

Попри складну ситуацію ВДНГ встановить новорічну ялинку, а також відкриє ковзанку, гірку, Резиденцію Санти, Оранжерею та ще деякі зимові локації. Усі вони почнуть працювати 10 грудня. 

Новорічні іграшки для ялинки ВДНГ цього року створять вихованці художніх шкіл «Мозаїка» та «Художка». Для дітлахів майстер-клас із виготовлення святкових прикрас стане ще однією можливістю відволіктися від тривожних новин і відчути казковий настрій зимових канікул «із мирного життя».

Євген Мушкін, генеральний директор Національного комплексу «Експоцентр України» 

Цьогорічну «Зимову Країну на ВДНГ» ми вирішили провести під гаслом «Різдво не спинити». Адже попри надскладну ситуацію в країні не відмовляємося від важливої місії — дарувати українцям позитив і добрі, яскраві емоції. Впевнений, що саме тепер — у темні часи — це те, що потрібно як ніколи. Ворог може тимчасово відібрати в нас світло, тепло, воду, проте ніхто й ніколи не забере в нас право на нормальне життя та віру в добро. Особливо важливо створити позитивну атмосферу для дітей. Тому цієї зими на ВДНГ, як завжди, для всіх відвідувачів пануватиме новорічний настрій. Разом ми будемо зустрічати День святого Миколая, Різдво й Новий рік, будемо радіти дитячим усмішкам. Ну і, звісно, кожен гість матиме можливість допомогти ЗСУ, завдяки яким усе це можливо. А ще цьогоріч ми точно знаємо, здійснення якого бажання будемо всі разом просити у Санти й загадувати під ялинкою. 

Передбачувано одним із ключових викликів «Зимової Країни на ВДНГ» цього сезону є енергозаощадження та організація альтернативних джерел живлення й опалення. 

Задля безпеки відвідувачів і на випадок віялових чи аварійних відключень електроенергії основні локації комплексу переведено на альтернативні види енергозабезпечення за допомогою генераторів та опалення — деревиною й паливними теплогенераторами. Ковзанка теж матиме окремий потужний генератор. Кількість святкового освітлення також буде залежати від ситуації в енергетиці. Для нього планують використовувати Led-гірлянди. Для контролю збалансованого споживання електроенергії встановлено нові «розумні» лічильники. 

Фуд-корти зроблять акцент на стравах, які можна приготувати «на вогні». Гостей пригощатимуть смаколиками на грилі та запашним глінтвейном, який уже встиг стати своєрідною візитівкою «Зимової Країни на ВДНГ». Поруч встановлять спеціально облаштовані бочки для обігріву, з вогнищем і дровами.

Працюватимуть і постійні гастрорезиденти ВДНГ: заклади Coffee Lover, HayLoft 2.0, «Білий Налив» і Biologist, а також нові «Квіткова Мафія» та «Бар Бабак піцерія».

На час повітряної тривоги всі локації «Зимової Країни на ВДНГ» будуть припиняти роботу, а адміністратори — просити відвідувачів комплексу пройти в найближчі укриття. Після відбою гості зможуть повернутися до перерваних тривогою розваг, показавши вхідний квиток на локацію. 

Укриття, в яких можна перечекати небезпеку, облаштують поблизу — у трьох центральних павільйонах ВДНГ: № 1, 5, 13. Усі — з резервним освітленням, аптечками, питною водою та місцями для сидіння. Також на відстані 7 хвилин пішого ходу розташована станція метро «Виставковий центр», яку в разі необхідності можна використовувати як надійне укриття.

«Зимова країна на ВДНГ» працюватиме з 10 грудня по 26 лютого, щоденно з 10:00 до 21:00. Вхід — вільний. Частина коштів, отриманих локаціями, буде спрямована на потреби ЗСУ.