Створення Павільйону культури на ВДНГ

04.08.2021
Створення Павільйону культури на ВДНГ

Команда ВДНГ та благодійна організація “Благодійний фонд Павільйон культури” оголошують про старт нової інституції Павільйон культури в Павільйоні 13 на ВДНГ — колишньому павільйоні вугільної промисловості.

Павільйон культури — кураторська інституція, що працює на перетині сучасного візуального мистецтва, нової музики та архітектури. 

Завдання інституції — дослідження та оприявнення важливих явищ, імен, творів та практик, яким досі бракувало умов для реалізації, професійної презентації та публічної уваги. 
Павільйон культури також має стати сталим середовищем для становлення і розвитку важливих культурних ініціативнадаватиме їм всебічну підтримку та простір для реалізації власних проектів. Партнером Павільйону культури стане громадська організація “Музей сучасного мистецтва”, яка опікується питанням створення державного музею сучасного мистецтва в Україні.

"Наша мета — перетворити ВДНГ на культурно-просвітницький парк та джерело підвищення культурного й соціального капіталу нації. Ми віримо, що, реалізуючі подібні культурні ініціативи, — можемо впливати на систему цінностей українців. Це вкрай важливо, адже частіше за все саме наявність або відсутність певних цінностей — ключова причина процвітання або занепада націй."

У жовтні 2021 року в Павільйоні культури відбудеться проект “Корисні копалини: виставка опер в павільйоні спогадів” — велика мультимедійна виставка на основі циклу з трьох сучасних опер, поставлених агенцією “Ухо” у Національній опері України в 2016–2018 рр. Під час реалізації проекту розпочнеться фандрейзингова кампанія зі збору коштів на ревіталізацію будівлі Павільйону 13.

Засновни_ці / перші куратор_ки Павільйону культури
Саша Андрусик, Ольга Балашова, Вітя Глущенко, Лізавета Герман, Марія Ланько, Ірина Мірошнікова, Олексій Петров 

Засновники / перші піклувальники Павільйону культури: 
Назар Білик, Володимир Бородянський, Борис Мартиненко, Андрій Єлісєєв.