Сучасні художники переосмислили архітектуру міста

09.08.2021
Сучасні художники переосмислили архітектуру міста

З 9 серпня на станції метро «Золоті ворота» можна подивитися на роботи молодих українських художників: Богдана Бунчака, Каті Бучацької, Ксенії Гнилицької, Анни Самар, Дани Косміної, Аліси Колодуб, Богдана Мороза, Олени Сіятовської та Йови Ягер. 

Їхній проєкт розповідає про унікальну українську архітектуру радянського періоду на прикладі станцій метро й ансамблю Національного комплексу «Експоцентр України» та є продовженням «Виставки», яку розмістили на центральній алеї ВДНГ.

Цього літа простори ВДНГ перетворилися на територію сучасного мистецтва. Окрім традиційного розважального контенту команда ВДНГ представила масштабну культурно-просвітницьку програму під загальним гаслом «ВДНГ надихає». Зокрема на вході до Експоцентру розмістили «Виставку» робіт від молодих українських художників — митці створили тематичні артпостери про знакові локації комплексу: павільйони, ліс, яблуневий сад та фонтан. 

 

Мета «Виставки» — надихнути пасажирів метро та гостей ВДНГ на роздуми про цінності, про минуле, сучасне та майбутнє, про значення історії. За допомогою мистецтва дати зрозуміти, що її збереження — спільна відповідальність громадськості перед майбутніми поколіннями.

 

«У ВДНГ та київського метро багато спільного в контексті архітектурної спадщини. Наприклад, співавтором одного з павільйонів є Вадим Жежерін, який також займався станцією «Золоті ворота». А одна з художниць експериментальної лабораторії архітектурної кераміки «Майстерні Ніни Федорової», що працювала над керамічним панно для станції «Хрещатик», оформляла павільйон тваринництва (№2)  на ВДНГ»,  — розповідає Наталка Макогон, заступниця начальника київського метрополітену. 

 

Виставка на «Золотих воротах» триватиме до 6 вересня. Водночас на ВДНГ мистецькі роботи поступово з’являтимуться  і надалі — продовжуючи та доповнюючи одна одну. 

 

 

«Культура є основою людства як соціального явища. Саме тому ми перетворюємо ВДНГ у всеукраїнський культурно-просвітницький парк, де запровадження творчих напрямів — це невід’ємна частина розвитку та просвітництва наших відвідувачів.  Соціальне партнерство з київським метрополітеном — гарний приклад орієнтації на спільний результат», — підсумовує Євген Мушкін, генеральний директор Національного комплексу «Експоцентр України».


 

 

Facebook

Instagram

Viber